ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8157045
*
nr 815 7045
Spegel
Rektangulär, omkring 1900, höjd: 114
Kondition: skadad
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2013
kl 20:30:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 11:20:37
1
100 kr
22/3 10:36:38
2
150 kr
25/3 18:39:57
3
200 kr
25/3 18:41:40
3
250 kr
25/3 20:22:35
4
250 kr
25/3 20:22:59
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32
*
Spegel
Kondition: skadad
nr 815 7045
Spegel
Rektangulär, omkring 1900, höjd: 114
Kondition: skadad
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/3 11:20:37 | 1 | 100 kr |
22/3 10:36:38 | 2 | 150 kr |
25/3 18:39:57 | 3 | 200 kr |
25/3 18:41:40 | 3 | 250 kr |
25/3 20:22:35 | 4 | 250 kr |
25/3 20:22:59 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32